Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Sanallaştırma Çözümleri

İşletmenize Sanallaştırmanın Gücünü Katın

Küçük ve orta ölçekli işletmeler (SMB) daima, iş hacmini ve büyümeyi azaltmadan maliyetleri düşürecek yeni ve yenilikçi fikirler ararlar. Sanallaştorma işletmenizdeki kaynakların ve uygulamaların verimliliğini ve kullanılabilirliğini önemli ölçüde artırır. Öz kaynaklarınız eski “bir sunucu, bir uygulama” modeli ile yeterince verim sağlayamaz ve IT yöneticileri sunucuları idare etmek için o kadar çok zaman harcarlar ki, onları yenileyemezler. Bizim müşterilerimiz kaynak kapasitelerini bir araya getirerek ve sunduğumuz Sanallaştırma Çözümü’nü kullanarak yüksek kullanılabilirliğe sahip makineler alırlar ve bu sayede genel IT maliyetlerinde ortalama %50-70 oranında tasarruf yaparlar.

Sanallaştırmanın Temel Yararları:

 • Windows, Linux ve diğerleri de dahil olmak üzere tek bir bilgisayar üzerinde birden fazla işletim sistemi çalıştırmak.
 • Mac bilgisayarınızın Windows’u çalıştırmasını ve Windows uygulamaları için sanal bir bilgisayar ortamı oluşturmanızı sağlar.
 • Enerji verimliliğini artırarak yatırım maliyetlerini azaltır, daha az donanım gerektirir ve sunucu-yönetici oranını azaltır.
 • Kurumsal uygulamalarınızın en iyi şekilde kullanılmasını ve performans sergilemesini sağlar.
 • Yıkım onarımı çözümleri ile iş sürekliliği oluşturur ve yüksek elverişlilik kazandırır.
 • Daha hızlı masaüstünü ataması sağlayarak ve uygulama çakışmalarından kaynaklanan sorunları azaltarak kurumsal masaüstü yönetimini ve kontrolünü geliştirir.

Sanallaştırma için En Önemli 5 Neden :

 • Mevcut kaynaklardan daha çok yararlanılmasını sağlar:
  Sunucu birleştirmesi ile “bir sunucuya bir uygulama” yöntemini bırakın ve ortak altyapı kaynaklarını birleştirin.
 • Donanım bağımlılığını azaltır ve sunucu oranını artırarak veri merkezi maliyetlerini azaltır:
  Daha az sunucu ve IT donanımı demek; daha az alan ihtiyacı ve daha az enerji ve soğutma maliyeti demektir. Daha iyi yönetim araçları sunucu-yönetici oranını artırmanızı ve böylelikle personel ihtiyacınızın azalmasını sağlar.
 • İş sürekliliği kalitesinin artması için donanım ve uygulamaların kullanılabilirliğini artırır:
  Tüm sanal ortamı, hizmette bir eksilme olmadan yedekleyin ve başka bir yere taşıyın. Planlı aksama süresini ortadan kaldırın ve planlanmamış durumlar kısmından hemen yedekleme yapın.
 • İşletimsel esneklik kazandırır:
  Dinamik kaynak yönetimi, daha hızlı sunucu hazırlığı ve gelişmiş masaüstü ve uygulama ataması ile piyasa değişikliklerine ayak uydurun.
 • Yönetilebilirliği ve güvenliği artırır:
  Kullanıcıların hemen hemen tüm masaüstü, dizüstü veya tablet bilgisayarlar ile bir internet ağı kullanarak veya kullanmayarak, bulundukları yerden veya uzaktan erişebilecekleri güvenilir masaüstü ortamlarını atayın, yönetin ve görüntüleyin.