Sanallaştırma
Bilgi teknolojileri sektöründe en yaygın karşılaşılan sorunların başında, kaynakların verimsiz kullanımı gelmektedir. Sistemler üzerindeki atıl kaynağın ihtiyaç duyulan ortamlara tahsis edilememesi, bilgi işlem merkezi maliyetlerinin artmasına yol açmaktadır.

Bu noktada, sunucu kaynaklarının daha verimli kullanılmasına olanak tanıyan konsolidasyon teknolojileri, maliyetlerin düşürülmesi için büyük öneme sahiptir.

Sanallaştırma, tek bir bilgisayar veya sunucudan birden çok kaynak oluşturarak ölçeklenebilirliği ve iş yüklerini geliştirmenin yanı sıra toplamda daha az sunucu kullanılmasına, daha az enerji tüketilmesine, altyapı maliyetlerinin ve bakım ihtiyacının azaltılmasına olanak sağlar.

Sanallaştırma, fiziksel ortamda bulunan sistemleri mantıksal bir yapı içerisine taşımaktır.

Saha tecrübemizden yararlanarak VMware ve Hyper-V çözümlerimizle standartlara dayalı bir sanallaştırma stratejisi oluşturup, kısa sürede hayata geçirebilirsiniz.

Sistem odalarında bulunan sunucuların, yer, güç tüketimi, bakım, yönetim ve sistem soğutma maliyetlerinin minimize edilmesi açısından sanallaştırma teknolojileri ideal bir çözüm haline geliyor.

VMware sanallaştırması, hem planlanmış hem de planlanmamış kapalı kalma sürelerini azaltma yoluyla gelir kaybını en aza indirerek sunucu birleştirme yoluyla yatırım giderlerini ve otomasyon yoluyla işletme giderlerini azaltmaya yardımcı olmaktadır.

Sunucu Sanallaştırması;

Ağ sanallaştırması;

Masaüstü Sanallaştırması;

Depolama sanallaştırması;